Prasideda antras etapas koncerno „MG Baltic“ iniciatyvoje – milijono eurų premiją dalins devynių asmenų sudaryta taryba.

VŽ primena, kad prieš metus „MG Baltic“ už sugrąžintą į Lietuvą Nepriklausomybės Akto originalą pažadėjo milijono premiją.

„Tikrasis dokumentas taip iki šiol ir neatsirado. Tad vasario 6 d. koncerno viduje buvo pasirašytas įsakymas ir paskirtas piniginis „V16 fondas“. Tai bus didžiausias istorijoje privatus, skirtas vienai disciplinai paramos fondas, – teigia Vaidotas Vyšniauskas, „Publicum FComm“, kampaniją įgyvendinusios komunikacijos agentūros, vadovas. – Vasario 14-osios datą, paskelbdami apie iniciatyvos tęsinį, pasirinkome specialiai, nenorime užgožti vasario 16 d. iškilmių. Tai yra valstybės šventė ir su privačiomis iniciatyvomis jai nedera konkuruoti.“

Kaip pažymi koncernas, sudarytoje Taryboje stengtasi išlaikyti balansą tarp istorikų profesionalų ir žmonių, kurie turi patirtį dirbdami su dideliais finansiniais projektais bei kartu domisi istorija.

„Taryboje nėra nei vieno žmogaus iš „MG Baltic“ koncerno. Antrajame etape atliksime tik paramos davėjo vaidmenį. Pirmasis etapas buvo laukimo fazė, tikintis, kad solidus atlygis paskatins entuziastus ieškoti konkretaus dokumento. Antrajame etape fondas finansuos istorijai reikšmingus procesus ir projektus“, – teigia Darius Mockus, „MG Baltic“ prezidentas.

Visą straipsnį galite perskaityti čia