Lietuvos fotografijos istorijoje – išskirtinė knyga. Gruodžio 6 d. Lietuvos valstybės istorijos archyve, įvyko naujausios Dainiaus Junevičiaus knygos apie Abdoną Korzoną pristatymas. Autorius, kaip visada skirdamas nepaprastą dėmesį detalėms, visuomenei pristatė knyga „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“, kurią išleido Vilniaus dailės akademijos leidykla.

Knygos leidimą finansavo Vasario 16-osios fondas.

1824 m. Pašaltuonio dvare netoli Tauragės gimusio ir po 1874 m. Troicke Orenburgo gubernijoje mirusio fotografo Abdono Korzono ateljė Vilniuje veikė 1859 – 1863 m. Šioje knygoje skaitytojas pamatys per tą laiką joje nusifotografavusių žmonių portretų galeriją, ankstyviausias Vilniaus nuotraukas, o su specialiais akiniais matys seniausius Lietuvos 3D vaizdus. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, grafika, dokumentais, žemėlapiais ir planais, archyvinių dokumentų faksimilėmis. Spalvingas pasakojimas paremtas spausdintais šaltiniais ir Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Prancūzijos archyvuose, muziejuose bei bibliotekose surinkta archyvine medžiaga. Pagrindinis knygoje panaudotų archyvinių dokumentų ir publikuojamų nuotraukų šaltinis yra Lietuvos valstybės istorijos archyvas, todėl autorius knygos pristatymą visuomenei pageidavo pradėti LVIA.

Knyga išleista praturtinant ją stereoskopinėmis istorinėmis nuotraukomis, kurios skaitytojams leidžia dar giliau pažvelgti į aprašomų laikų fotografijos istoriją.

Šioje knygoje apie fotografo gyvenimą, veiklą ir dalyvavimą 1863 m. sukilime skaitytojai taip pat sužinos daug intriguojančių faktų apie to laikmečio kasdienybę ir sukilimo eigą Vilniaus gubernijoje.

Po knygų apie Antalį Rohrbachą (2013) ir Juozapą Čechavičių (2015) tai trečioji garsaus Lietuvos fotografijos istoriko Dainiaus Junevičiaus knyga apie pirmuosius Lietuvos fotografus ir jų fotografinį palikimą.