Senųjų menų studijos kartu su Vasario 16-osios fondu įgyvendinta iniciatyva „Signatarai eina fotografuotis“ sulaukė įvertinimo už originalumą pažymint Valstybės atkūrimo dieną.

Akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ apdovanojimas prezidentūroje įteiktas Senųjų menų studijai už kartu su garsiu ispanų režisieriumi Adrianu Schvarzsteinu suorganizuotą teatralizuotą 20-ies signatarų eiseną Vilniuje. Vasario 16-ąja Vilniaus centre surengtas performansas sulaukė gausaus aplinkinio dėmesio.

„Signatarai eina fotografuotis“ antrus metus rengiama iniciatyva.

Gatvės teatro renginiai Lietuvoje nėra įprasti. Čia svarbiausias veikėjas ir dramaturgas yra žiūrovas, o scenografija – gatvė. Šio žanro pobūdis ir esmė – improvizacija, kuri suteikia galimybę kiekvieną kartą ta pačia tema sukurti naują spektaklį. Pagrindinis Adriano Schvarzstein‘o kūrybos braižas – ypatingas ryšys su publika: „Manau, kad visa meninė veikla turi paliesti ir nustebinti žmones. Gatvės teatre tai yra „tiesioginė“ funkcija, nes nėra jokių filtrų, atstumo nuo žiūrovo. Be to, tai leidžia išprovokuoti reakcijas, rodančias žmonių, dalyvaujančių renginyje, savybes. Tačiau pagrindinis mūsų tikslas – atskleisti ypatingos dienos – vasario 16-osios džiaugsmą. Tai laiminga diena, kai žmonės labiau atsiveria ir gali jausti, matyti, girdėti ir būti drauge. Manau, kad bet kokia šventė, kuri veda gyventojus link identiteto stiprinimo, konstruktyvios ir draugiškos aistros, kuri užpildo mus pasididžiavimu ir emocijomis, yra verta būti švenčiama.“

Renginio „Signatarai eina fotografuotis“ kūrėjai puoselėja viltį sukurti kasmetinę tradiciją, kuomet minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną vilniečiai galėtų išvysti ir kitą – šiltą, estetišką ir šiek tiek provokuojantį Lietuvos Nepriklausomybės minėjimo šventės atspalvį.

Prezidentės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ metu iš viso paskelbta beveik 4 tūkst. šventinių sumanymų, o vėliavomis įvertinta ir į Prezidento rūmus pakviesta per pusantro šimto iniciatyvų autorių.

Praėjusių metų Vasario mėnesį veiklą pradėjęs fondas per metus sulaukė beveik 100 pareiškėjų dėmesio. Didelio jų aktyvo tikimąsi ir šiais metais. Pateikti paraiškas fondui gali tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.

Kitas Vasario 16-osios fondo tarybos susirinkimas įvyks II-ąjį ketvirtį. Pareiškėjams rekomenduojama pateikti paraiškas iki balandžio 15 d., kad tarybos nariai spėtų susipažinti ir jas apsvarstyti. Paraiškas pateikti galima www.vasario16fondas.lt užpildžius formą ir atsiuntus ją el. paštu v16@mgbaltic.lt.